Videokonferenca partnerskih šol v mednarodnem projektu

V petek, 11. marca 2016, so dijaki drugih letnikov gimnazije naravoslovnega sklopa imeli videokonferenco v okviru mednarodnega projekta Live on the Karst.

Konferenca, ki se je udeležili dijaki in učitelji vseh štirih partnerskih šol, je potekala v angleškem jeziku. Dijaki naše šole so svoje dosedanje delo v okviru projekta združili v Power point predstavitev in video posnetek. Tako so partnerjem v projektu predstavili terensko delo na ponoru reke Reke in v jami Labodnici, meritve, rezultate in zaključke kemijske analize prenikle vode in vod iz toka reke Reke, fizikalne parametre in živali, ki smo jih našli v jami.

Sodelovanje s šolami iz tujine zahteva tudi nove oblike dela in komuniciranja, zato nam to poleg strokovnih izzivov predstavlja tudi organizacijski izziv.

Irena Dolgan, za naravoslovni aktiv